Noc s Andersenem 2017

Noc s Andersenem v Místní knihovně v Topolné 31. 3. 2017


Děti ze čtenářského kroužku se v pátek večer scházejí v knihovně. Jsem tu i já a můj bráška Stanik. Posloucháme dopis od herce Davida Matáska, který je určen všem spáčům. Pak jdeme dolů, abychom se s Katkou Budíkovou vytvořili každý svůj komiks. Já dělám komiks „ŽIVOTY ŽEN KARLA IV.“  Pak máme večeři. Jíme a občas si řekneme nějaký vtip. Jdeme nahoru a paní Vašinová nám sdělí, že bude stezka odvahy. Máme tři stanoviště: první – Ateliér Katky Budíkové – kreslíme obrázky, druhé stanoviště: Dílna – nafukuje balónek, třetí stanoviště – Prádelna – odpovíme na tři otázky tetě Hlavačkové. Dovídám se, že jsem první! Moc se mi to líbilo!!!

Anežka Gajdošíková


Na Noci s Andersenem jsme toho hodně dělali: povídali si, kreslili, večeřeli, šli na stezku odvahy, luštily tajenku, poslouchali pohádku o Čtyřlístku v lese. Večer jsme zahájili hymnou: Pohádkový svět pana Andersena. Také jsme si přečetli dopis Národního divadla od Davida Matáska, ve kterém nám vysvětluje, jak důležité je si číst nahlas. Po stezce odvahy jsme poslouchali pohádku Císařovy nové šaty, kterou namluvil Viktor Preis. Poté jsme hráli hry, a když jsme byli ospalí, tak jsme se nachystali na spaní a usnuli dříve, než řekneš švec.

Terezie Večeřová


Na Noci s Andersem mě bavila stezka odvahy, tam jsme dostali takové papírky a podepsali jsme se. Pak jsme si vylosovali čísla. Já si vylosovala číslo 3. Takže jsem šla třetí. Chodili jsme podle svíček a dělali jsme různé úkoly. Potom jsem šla po schodech dolů a tam byl cíl. A taky jsem zabloudila.
Lucie Křesťanová


Nejvíc na Noci s Andersenem mě bavila hra na sardinky. Paní učitelka vyhodila papírky, ale já jsem si vylosoval bílý papír. Pak se zhaslo světlo a ozývalo se jenom samé ssssss. Bohužel jsme to s Maruškou Bobčíkovou popletl a udělali jsme dvě tak zvaná hejna.

Stanislav Gajdošík


Noc s Andersenem byla suprová. Moc se mi líbila. Došla jsem do knihovny a byla jsem překvapená. Nikdy jsem v místní knihovně nebyla a moc se mi to tam líbilo. Začali jsme dopisem z Národního divadla. Pak přišla Katka a kreslili jsme komiksy. Bylo to super! Povečeřeli jsme a došla řada na stezku odvahy. Losovali jsme lístečky. Šla jsem poslední. Jak jsem se to dověděla, měli jsme stezku odvahy na místě. Moc jsem se nebála. Došla jsem ke Katce a splnila úkol. Šla jsem dál do kanceláře a pak do prádelny. Tam jsem splnila další úkol a přidá se k ostatním. Došli jsme nahoru luštit čtyřlístkovou křížovku. Zahráli jsme si sardinky. Pak jsme šli spát. Spalo se mi době. Ráno byla výborná snídaně a odešli jsme. Bylo to super!!!
Marie Bobčíková

Oficiální stránky ZŠ Topolná / Prohlášení o přístupnosti
web by: icard.cz