Beseda o Velikonocích

Velikonoční povídání

Ve středu před Velikonocemi jsme s paní učitelkou Šáchovou měli velikonoční povídání. Povídali jsme si o Pánu Ježíši, jak pro nás umřel na kříži a co se který den stalo: Zelený čtvrte, Velký pátek, Bílou sobotu a Velikonoční neděli. Paní učitelka nám vysvětlila i to, proč se tyto dny tak jmenuí. Ukázala nám na obrázku strom, u kterého se Pán Ježíš modlil. Zkusili jsme i chléb podobný jako jedl při poslední večeři Pán Ježíš se svými učedníky. Moc se mi to líbilo.

Marie Bobčíková, 4. třída


Povídání o Velikonocích

Líbilo se mi, že jsme měli hodinu s paní učitelkou Šáchovou. Měli jsme chvíli téma Jeruzalém. Jedli chleba z mouky a vody a ukazovali jsme si barvy Svatého týdne. Potom jsme dělali svíčku. Moc se mi to líbilo.

Nella Ostrožíková, 3. třída


Před Velikonocemi jsme měli vyprávění o Velikonočních dnech. Moc se mi na tom líbilo, jak jsme na koberec dávali různé barvy šáků a vysvětlili si, co to znamená. Potom jsme ochutnávali speciální chleba. A ze všeho nejvíc se mi líbilo to, jak jsme z barevného vosku vyřezávali barevné srdíčka a potom jsme je lepili na bílou svíčku.

Anna Sekaninová, 3. třída


Ve středu před Velikonocemi jsme měli přednášku od paní učitelky Šáchové o Velikonocích. Ukazovala nám jak Velikonoce vznikly, ja se slaví v jiných zemích. Také jsme měli práci ve skupinách, kde jsme měli psát jaký by měl být král a co víme o Ježíši. Potom jsme své nápady přednesli svým spolužákům. Hráli jsme různé hry. Měla to výborně připravené. Mně se nejvíc líbilo video, jak slaví lidé v Zambii Velikonoce.

Nela Pavelcová, 5. třídaOficiální stránky ZŠ Topolná / Prohlášení o přístupnosti
web by: icard.cz