Co se dělo ve škole od ledna do března

Čas uhání jako voda a tak už mají naši školáci před sebou poslední tři měsíce před prázdninami. Možná to tak „utíká“ i proto, že se stále ve škole něco děje např.:

Hasík ve druhé třídě – Hasík je malý dráček, podle kterého se jmenuje výchovný preventivní program v oblasti požární ochrany. Naše děti si ho užily s hasiči z HZS ČR.

Ples Klubu rodičů – i letos se představili „páťáci“ při slavnostním předtančení na zahájení plesu. Všichni si svůj VSTUP DO SPOLEČNOSTI hrdě užili.

Alenka v říši hudby – při koncertu v nádherném prostředí Kongresového centra ve Zlíně dokázali naši žáci, že si umí užít různé styly hudby.

Slavnostní předávání pololetního vysvědčení – posledních 5 měsíců a potom frrr – „rozletí“  se do okolních škol,  gymnázií, … Kdo? No přece žáci 5. třídy. To si uvědomili při předávání vysvědčení na Obecním úřadě v Topolné za přítomnosti pana starosty.

Karneval ve školní družině – poslední den 1. pololetí dostaly děti nejen vysvědčení, ale některé si na Karnevalu skvěle zatancovaly a zahrály nerůznější soutěže.

Beseda „ Školní zralost“ – v příjemném prostředí mateřské školy si rodiče předškoláků mohli vyslechnout, co vše obnáší školní docházka a že se jí vůbec nemusí děti ani rodiče bát J.

Exkurze v pekárně Topek – všechny třídy během února a března měly voňavou exkurzi v pekárně. Prohlédly si celý provoz, s teplým rohlíkem v ruce naslouchaly poutavému popisu výroby pečiva. Největší úspěch však měla praktická zkušenost – práce s těstem, pletení vlastní pletýnky nebo vánočky.

Svět 3D – zábavně vzdělávací výstava měla u žáků obrovský úspěch – jak u předškoláků, tak i u školáků. Prohlíželi si stereoskopické obrázky pomocí anaglyf brýlí, seznámili se s hologramem, vyzkoušeli virtuální brýle a vrcholem byla projekce 3D kina, kdy jim obraz vystupoval z plátna až na dosah ruky.

Turnaj v pexesu – na šachový turnaj děti ze školní družiny ještě nemají, ale pexeso zvládaly perfektně.

Královna Koloběžka v Městském divadle Zlín potěšila svým zpracováním děti i paní učitelky.

Rozhlédni se! – projekt zaměřený na prevenci úrazů v silničním provozu. Organizuje ho Nadační fond Kolečko. Zábavnou formou se děti dověděly, jak se mají chovat jako chodci, cyklisté nebo spolucestující v autě. Teoretické znalosti si potom vyzkoušely na 6 stanovištích a odměnou jim byla taška praktických dárků.

Školní družina má talent – známou televizní soutěží se inspirovaly paní vychovatelky, a tak v družině byli k vidění kouzelníci, zpěváci a zpěvačky, hudebníci, hadí dívky a gymnastky, ….

Veselé zoubky – k dětem patří šťastný úsměv, k němu náleží zdravé zuby, o které se umí děti správně starat. To se učili naši prvňáci v preventivním projektu.

Nejoblíbenější rostlina – 5 prací našich žáků jsme odeslali do celostátního kola výtvarné soutěže, kterou organizuje Český svaz zahrádkářů.

Nejlepší ilustrace knihy – výtvarná soutěž. Všichni ve škole jsme si zahráli na ilustrátory a vytvářeli krásné obrázky ke knihám, které vydávalo během 70 let nakladatelství Albatros. Dětská dílka jsou vystavena ve vestibulu školy.

Noc s Andersenem – děti ze Čtenářského kroužku se již těší na noc strávenou v Obecní knihovně v Topolné. Letos je akce motivovaná právě 70. výročím vzniku Albatrosu.

Ochutnávka cizokrajného ovoce a zeleniny v rámci projektu Ovoce a zelenina do škol – tou zakončíme měsíc březen. Mlsné jazýčky se již těší.

Co plánuje ZŠ:

9.4.2019 – Zápis do 1. třídy