Školní výlet do Prahy žáků 4. a 5. třídy

Ve středu jsme jeli na školní výlet do Prahy. Jeli jsme Leo Expresem z Otrokovic. Nejdříve jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme viděli sochu sv. Václava. Z náměstí jsme se svezli metrem. Další zastávkou byl Pražský hrad. Prošli jsme se po nádvoří. Paní průvodkyně nás provedla Vladislavským sálem a o všech památkách nám hodně vyprávěla. Prohlídli jsme si i Katedrálu Svatého Víta. Katedrála se mi moc líbili, nejvíc to, jak je to uvnitř obrovské. Pak jsme šli procházkou na Karlův most a potom na Staroměstské náměstí. Viděli jsme, jak odbíjí orloj. V Praze jsme si taky zašli na svačinu do McDonaldu. Pochutnala jsem si na kuřecích nugetkách a zmrzlině. Památky v Praze jsme viděla poprvé a poprvé jsem se svezla metrem.

Počasí nám přálo, bylo moc hezky. Večer jsme se vraceli zase Leo Expresem do Otrokovic, kde si nás vyzvedli rodiče. Výlet se mi moc líbil, vyfotila jsem hodně fotek a přivezla jsem si přívěšek s nápisem Praha na památku.

Výlet do Prahy

Jeli jsme vlakem do Prahy. Vyjeli jsme zhruba v 6:40 hod. Do Prahy jsme přijeli  v 9:30 hod. Na nádraží nás čekala paní průvodkyně, která nám ukázala Svatováclavské náměstí, kde jsme viděli sochu sv. Václava. Pak jsme se byli podívat v Katedrále Svatého Víta, kde mě zaujala socha Jana Nepomuckého. Potom jsme měli pauzu. Zašli jsme si do McDonaldu. Po pauze jsem se šli podívat na Karlův most, který jsme přešli na druhou stranu, protože jsme se šli podívat na Orloj. Velmi mě zaujal Orloj, když jsem ho uviděl, protože jsem si ho představoval jinak. Čas se nám rychle krátil a museli jsme se vydat na vlak. Vlakem jsme dojeli do Otrokovic, kde na nás čekali rodiče. Tento výlet se mi líbil ze všech nejvíc.

Ondřej Blaho

Výlet do Prahy

Se školou jsme jeli na výlet do Prahy. Ráno jsme jeli Leo Expresem. Začátkem nám paní průvodkyně řekla něco o Národním muzeu. Po té jsme šli do Katedrály Svatého Víta a na Pražský hrad. Paní nám ukázala mnoho dalších památek jako třeba: Zlatá ulička, Orloj, Karlův most atd. Moc se mně tam líbilo.

Kateřina Botková

Školní výlet Praha

Ve středu 8. června ráno jsme vyrazili na nádraží do Otrokovic. Nastoupili jsme do Leo Expresu a jeli jsme. V Leo Expresu se nám všem velmi líbilo. Přijeli jsme do Prahy a na nádraží nás čekala paní průvodkyně. Poté jsme se vydali do hlavní budovy nádraží, kde paní učitelka a paní průvodkyně koupili lístky na metro. Během dne jsme prošli tyto památky: Václavské náměstí, Katedrála Svatého Víta, Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí, kde jsme prohlídku zakončili. Nakoupili jsme si nějaké suvenýry a šli jsme na nádraží, ze kterého jsme odjeli domů Leo Expresem. Výlet se nám líbil a budeme na něho dlouho vzpomínat.

Tereza Marková

Praha

Jeli jsme se školou na výlet. Jeli jsme do Prahy. Procestovali jsme 15 km! Nejvíc se mi líbila Katedrála Svatého Víta. Zaujalo mě to, že je tam více než 600 pohřbených lidí. A taky se mi moc líbil letohrádek sv. Ludmily. Paní průvodkyně nám říkala, že sv. Ludmila se pozná podle toho, že má kolem krku šátek, protože ji uškrtili. Moc se mi tam líbilo. Byl to moc pěkný zážitek.